Nádherná rybka zvaná Galaxy (Danio - Celestichthys margaritatus)Tento nádherný malý druh rybky byl poprvé objeven v roce 2006. Původní název z roku 2007, který této rybce dal Tyson Roberts, byl Celestichthys margaritatus. První rybky byly rozeslané do Aquari Corp v Bangkoku v Thajsku. Barvy této krásné rybky zarážely téměř všechny akvaristy, a proto se staly rychle oblíbené i přes svojí poměrně vysokou cenu.Jiné názvy: Elestian Pearl Danio, Galaxy Rasbora, Fireworks Rasbora, Rasbora toei
Latinský název: Celestichthys margaritatus
Velikost: 2-3 cm
Teplota: 22-27°C
pH: 7-7,5
Minimální velikost nádrže: 10 litrů
Plůdek: asi 3 mm velký, průhledný, podobný plůdku danií či kardinálek.
Původ: Původně nalezeny nedaleko města Hopong v Myanmaru. Nyní jsou více hlášeny a distributovány informace o lovištích v Thajsku.
Charakteristika: Tento nádherný malý druh rybky byl poprvé objeven v roce 2006. Původní název z roku 2007, který této rybce dal Tyson Roberts, byl Celestichthys margaritatus. První rybky byly rozeslané do Aquari Corp v Bangkoku v Thajsku. Barvy této krásné rybky zarážely téměř všechny akvaristy, a proto se staly rychle oblíbené i přes svojí poměrně vysokou cenu.

Dokument zveřejněný v lednu 2008 přiřadil tento druh k rodu Danio, čímž si získala rybka název Danio margaritatus. Podnětem k přejmenování bylo její krásné zbarvení známé pro rod Danio (s výjimkou Danio erythromicron).

První zaznamenaný chov této rybky byl Pete Liptrot a Paul Dixon na Bolton aquarium. Původně si mysleli, že tento druh prosperuje pouze v měkké vodě, ovšem později prosperovaly rybky i v tvrdší vodě, kde je i mnoho akvaristů v této době i rozmnožuje.

Někteří akvaristé se domlouvají, že tyto rybky budou pěstovat v přírodních podmínkách, aby se při jejich případném vyhubení ve volné přírodě mohly rybky vypustit do volné přírody.

Její pestré zbarvení a malá velikost jsou ideální podmínky k vysazení do „mikro akvárií“. Je podobná ostatním daniím v návicích a tvarech. Samci jsou mnohem pestřeji zbarveni než samice. Samci mají hlubší modré zbarvení a načervenalé ploutve. Kvůli velikosti se doporučuje chovat rybky v hejnu 8-10 kusech, i více. Nechovejte je s agresivními rybkami, které by tyto rasborky mohly považovat za potravu. Preferují chladnější alkalickou vodu. Nejsou příliš známé podmínky z vod, odkud tyto rybky pochází, jako je Maynmar (dříve Barma). Nejlépe se jim daří ve zdravých zarostlých nádržích. K rybkám na dno se hodí menší sumečkové rodu Corydoras (například Corydoras hastatus, Corydoras habrosus, Corydoras pygmeanus, atp.) nebo rodu Aspidoras.

Více o tom to druhu se můžete dozvědět v našem Atlase Ryb

Přeloženo z AQUATIC Eden

Zároveň se nedopouštím porušováním autorských práv, pokud stránky, na které odkazují náhledy fotek je neporušují.

Ohodnoťte článek
1 | 2 | 3 | 4 | 5
Průměr- 0.93

Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 36 in /data/web/virtuals/127251/virtual/www/inc/navigace_clanky.php on line 5

<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 8. 9. 2008, 20:45 | Kategorie: O rybách | Napsal: | Vytiskni stránku


Komentáře návštěvníků: 0

Zatím žádný příspěvek, tak začněte VyPřidávat komentáře smí jen přihlášení uživatelé!